Gabriela Soukalova najlepsza w sprincie w Pokljuce, Weronika Nowakowska-Ziemniak w czołówce

Zwycięstwem Gabrieli Soukalovej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Pokljuce. Siódme miejsce zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Łukasz Witczyk
Gabriela Soukalova podczas sprintu w Pokljuce była poza zasięgiem rywalek. Czeszka pokazała, że kryzys formy ma już za sobą, a kluczem do triumfu było bezbłędne strzelanie. Soukalova bardzo dobrze również biegła, a na mecie miała czas o ponad 18 sekund lepszy niż Dorothea Wierer. Warto dodać, że Włoszka raz pomyliła się na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanęła Walja Semerenko. Na 15. miejscu sklasyfikowana została Kaisa Makarainen.
Dobrze w Słowenii spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka zaliczyła jedno pudło w pozycji stojącej, a dobra forma biegowa dała jej siódme miejsce. Jest to najlepszy występ reprezentantki naszego kraju w obecnej edycji zmagań w biathlonowym Pucharze Świata. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła również Monika Hojnisz, która zajęła 27. miejsce, a na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie.

W sobotnim biegu pościgowym wystartuje również Krystyna Guzik, która w Pokljuce zajęła 48. pozycję. Zaledwie 5 sekund do awansu zabrakło Patrycji Hojnisz. Starsza siostra Moniki zajęła 62. pozycję. Kompletnie start w Pokljuce nie udał się Magdalenie Gwizdoń. Najstarsza z biało-czerwonych musiała przebiec cztery karne rundy, a start w sprincie zakończyła na 73. lokacie.