Dorothea Wierer wygrała w Sjusjoen, 6. miejsce Krystyny Guzik

Sprinterskim biegiem kobiet na 7,5 kilometra otwarto biathlonowy sezon w Sjusjoen. W zawodach zwyciężyła Dorothea Wierer, która o 3 sekundy miała lepszy czas niż Tiril Eckhoff. Szóste miejsce zajęła Krystyna Guzik.

Łukasz Witczyk

Dorothea Wierer zwycięstwo w Sjusjoen zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu. Włoszka była jedną z nielicznych zawodniczek, która w tym elemencie zanotowała 100 proc. skuteczności. Wierer zaledwie o 3,1 sek. wyprzedziła Tiril Eckhoff. Faworytka gospodarzy raz pomyliła się na strzelnicy. Norweżka na ostatniej rundzie biegowej była szybsza od rywalki, ale nie zdołała odrobić straty i musiała zadowolić się drugą pozycją.

Nieoczekiwanie na trzecim miejscu finiszowała Maren Hammerschmidt. 26-latka udowodniła, że drzemią w niej duże możliwości. Trzykrotna mistrzyni świata juniorów w Sjusjoen była bezbłędna na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła niespełna 15 sekund. Wysoką formę zasygnalizowały również Franziska Preuss i Marie Dorin Habert.

W Sjusjoen wystartowało pięć reprezentantek Polski. Najlepiej z nich spisała się Krystyna Guzik, która na strzelnicy pomyliła się tylko raz i finiszowała z szóstym czasem (strata 36,9 sek.). Trzy pudła zanotowała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Zajęła ona 24. pozycję. Z dobrej strony pokazała się Kamila Żuk, która była 30., a na strzelnicy pomyliła się dwa razy. Kinga Mitoraj zajęła 35. lokatę, a Monika Hojnisz sklasyfikowana została na 49. miejscu.