KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sprint w Ruhpolding szansą na przełamanie Polek

W piątek w niemieckim Ruhpolding rozegrane zostaną pierwsze w tym roku zawody biathlonowego Pucharu Świata. W sprintach wystąpi ośmioro reprezentantów Polski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Pierwotnie pierwsze w tym roku zawody biathlonowego Pucharu Świata gościć miał Oberhof, lecz ze względu na warunki atmosferyczne jeszcze w zeszłym roku organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę do Ruhpolding. W piątek rozegrane zostaną biegi sprinterskie, które dla Biało-Czerwonych są szansą na przełamanie.

- Nasze doświadczone biathlonistki wydają się być zadowolone z tej decyzji. W poprzednich latach w Oberhofie zamiast rywalizować między sobą często rywalizowały z pogodą. Mgła, padający deszcz, nie najlepiej przygotowane trasy - co roku to samo. Prognozy na zawody w Ruhpolding są z kolei bardzo dobre - powiedział trener reprezentacji Polski, Adam Kołodziejczyk.

Do faworytów rywalizacji w Ruhpolding zaliczani są liderzy klasyfikacji generalnych Pucharu Świata: Martin Fourcade i Gabriela Soukalova, którzy w obecnym sezonie prezentują wysokie formy. W Niemczech zabraknie Ole Einar Bjoerndalena, który w ostatnich dniach chorował i zrezygnował ze startu.

Łącznie w Ruhpolding pokaże się ośmioro reprezentantów Polski. O awans do sześćdziesiątki gwarantującej udział w biegu pościgowym walczyć będą Mateusz Janik, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Z kolei zmazać plamę po ubiegłorocznych występach będą chciały Weronika Nowakowska i Monika Hojnisz. Polscy kibice liczą na dobry wynik Krystyny Guzik i Magdaleny Gwizdoń. Skład kadry uzupełniła Kamila Żuk.

Numery startowe Polaków:

Sprint mężczyzn (godz. 11:45)
53. Mateusz Janik
71. Grzegorz Guzik
90. Łukasz Szczurek

Sprint kobiet (godz. 14:30)
18. Magdalena Gwizdoń
20. Krystyna Guzik
42. Monika Hojnisz
72. Weronika Nowakowska
94. Kamila Żuk

Niemcy szykują się na najazd Polaków na Berlin
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×