KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Pływaczyk po dziesięciu miesiącach wróci do Pucharu Świata

Krzysztof Pływaczyk wystąpi w sztafecie oraz biegu indywidualnym, które rozegrane zostaną w Ruhpolding. Dla 33-letniego Polaka będzie to powrót do Pucharu Świata po dziesięciu miesiącach przerwy.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

10 lat temu kibice biathlonu w Polsce w osobie Krzysztofa Pływaczyka upatrywali następcę Tomasza Sikory. Najlepszym w dotychczasowej karierze dla Pływaczyka był sezon 2007/2008, kiedy to zdobył 116 punktów w Pucharze Świata, a pięć razy zawody kończył w drugiej dziesiątce. Jednak dalsze losy Pływaczyka nie potoczyły się po jego myśli.

Na przeszkodzie w rozwoju kariery stanęła borelioza - choroba, która odcisnęła piętno na ambitnym zawodniku. Polski biathlonista nie poddał się i od lat walczy o powrót do dawnej formy. Jednak wyniki przez niego osiągane nie mogą usatysfakcjonować nikogo, począwszy od samego zawodnika, a skończywszy na kibicach.

Po raz ostatni Pływaczyk punkty Pucharu Świata zdobył w sezonie 2007/2008. Od tego czasu tylko dwukrotnie zajmował pozycje w czołowej pięćdziesiątce. Ostatnie sezony to dla 33-latka równia pochyła. O ile w kraju potrafił triumfować w mistrzostwach Polski, o tyle na arenie międzynarodowej zajmował pozycje w ogonie stawki.

Przed obecnym sezonem Pływaczyk został odsunięty od kadry i przygotowywał się na własną rękę. Do tej pory startował tylko w zawodach Pucharu IBU - zapleczu Pucharu Świata. Na swoim koncie zapisał 35 punktów i jest jedynym Polakiem, który zdobył jakiekolwiek punkty. Urodzony w Wałbrzychu biathlonista ambitnie walczył o powrót do Pucharu Świata.

Swoją szansę Pływaczyk otrzyma w Ruhpolding. Wystąpi w środowym biegu indywidualnym, a także w sztafecie. Będzie to dla niego powrót do elity po dziesięciu miesiącach przerwy. Po raz ostatni wystąpił w Pucharze Świata w biegu indywidualnym, który rozegrano 12 marca 2015 roku w Kontiolahti. Zajął wówczas 71. miejsce.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×