PŚ w biathlonie: Domraczewa wygrała sprint w Hochfilzen, Nowakowska najlepsza z Polek

Daria Domraczewa odniosła zwycięstwo w rozegranym w Hochfilzen sprincie zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata. Oprócz Białorusinki na podium stanęły Anastasia Kuzmina i Dorothea Wierer.

Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa AFP / VASILY MAXIMOV / Na zdjęciu: Daria Domraczewa
Dla Darii Domraczewej to pierwsze od 993 dni zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W trakcie dwóch lat i ośmiu miesięcy od ostatniego triumfu Białorusinka urodziła dziecko, a także przeszła mononukleozę, która wykluczyła ją ze startów w sezonie 2015/2016. Tym samym Domraczewa zasygnalizowała, że jest w wysokiej formie i w Pjongczangu będzie liczyć się w walce o olimpijskie medale.

Na mecie reprezentantka Białorusi miała 22 sekundy przewagi nad Anastasią Kuzminą. Startująca pod słowacką flagą zawodniczka popełniła jeden błąd na strzelnicy i nie zdołała zbliżyć się do bezbłędnej Domraczewej. Trzecią lokatę zajęła Dorothea Wierer, która do zwyciężczyni traciła 30 sekund.

Najlepsza z Polek była Weronika Nowakowska, która zajęła 22. miejsce i na trasę sobotniego biegu pościgowego wyruszy minutę i 24 sekundy później niż Domraczewa. 25. była Krystyna Guzik, a 35. Magdalena Gwizdoń. Dopiero 58. lokatę zajęła Monika Hojnisz.