PŚ w biathlonie: Anastasia Kuzmina poza zasięgiem, 11. miejsce Moniki Hojnisz

Anastasia Kuzmina wygrała bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Ruhpolding. Monika Hojnisz zajęła jedenaste miejsce, a punkty zdobyła również Kinga Zbylut.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Reprezentantka Słowacji nie dała żadnych szans swoim konkurentkom. Anastasia Kuzmina zaprezentowała wysoką formę biegową, a do tego była bezbłędna na strzelnicy. To był klucz do wygranej Kuzminy w Ruhpolding. Jedyną zawodniczką, która starała się zagrozić triumfatorce była Lisa Vittozzi. Włoszka straciła 11,5 sekundy.

Pozostałe zawodniczki walczyły tylko o trzecią lokatę. Szansę na miejsce na podium jednym niecelnym strzałem zaprzepaściła Marte Olsbu Roieseland, która zadowolić musiała się czwartą lokatą. Na mecie nieznacznie wyprzedziła ją Hanna Oeberg, która na strzelnicy popisała się stuprocentową skutecznością.

Wszystkie dziesięć nabojów do celu posłała również Monika Hojnisz. Liderka reprezentacji Polski sprint w Ruhpolding zakończyła na 11. miejscu, a do Kuzminy straciła niecałą minutę. Punkty Pucharu Świata zdobyła też Kinga Zbylut, która sklasyfikowana została na 30. lokacie i na strzelnicy zaliczyła jedno pudło.

Gorzej spisały się Kamila Żuk i Karolina Pitoń. Pierwsza z nich imponowała formą biegową, ale popełniła dwa błędy na strzelnicy. Żuk zajęła 42. pozycję, a do miejsca gwarantującego punkty zabrakło jej trzech sekund. Z kolei Pitoń na mecie miała 81. czas i musiała przebiec trzy karne rundy.