Biathlon. Norwegia poza zasięgiem, Polacy zdublowani

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Tarjei Boe
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Tarjei Boe
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Norwegii zwyciężyła w biathlonowym biegu sztafetowym mężczyzn, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Novym Meście. Słabo spisali się Polacy. Sklasyfikowano ich na 23. lokacie.

Norwegowie w sobotę byli poza zasięgiem. Vetle Christiansen, Johannes Dale, Tarjei Boe i Johannes Boe nie dali swoim rywalom żadnych szans. Dobrze strzelali (pięć dobieranych pocisków) i potwierdzili swoją wysoką formę biegową. Na mecie młodszy z braci Boe miał 38 sekund przewagi nad Ukraińcami, a to głównie z tego powodu, że na ostatniej rundzie biegowej znacznie zwolnił.

Dla Ukraińców był to najlepszy występ w sztafecie w tym sezonie. Biegnący na ostatniej zmianie Dmytro Pidrucznyj obronił się przed atakami Szwedów i Rosjan. Rozczarowaniem bieg zakończył się dla Francuzów, którym do czasu doliczono dwie minuty kary.

Słaby występ zaliczyli Polacy. Sklasyfikowano ich dopiero na 23. miejscu i zostali zdublowani na trzeciej zmianie, na której Łukasz Szczurek musiał przebiec trzy karne rundy. Przez to na trasie nie pojawił się Marcin Szwajnos. W biegu wystąpiło 26 reprezentacji.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas Pudła
1NorwegiaChristiansen, Dale, T. Boe, J. Boe1:10:25,30+5
2UkrainaPryma, Semenow, Tkalenko, Pidrucznyj+38,20+5
3SzwecjaSamuelsson, Nelin, Femling, Ponsiluoma+43,31+8
4RosjaElisejew, Garaniczow, Łatypow, Chalili+46,90+7
5NiemcySchempp, Horn, Peiffer, Doll+57,21+10
6WłochyBormolini, Giacomel, Windisch, Bionaz+1:46,90+5
7BiałoruśSmolski, Boczarnikow, Labastau, Yaliotnau+2:17,51+7
8SłoweniaDovzan, Fak, Bauer, Cisar+2:53,80+7
23PolskaNędza-Kubiniec, Guzik, Szczurek, Szwajnos+ 1 okrążenie4+12

Czytaj także: Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Oslo. Dawid Kubacki żartuje: I znów moja wina Skoki narciarskie. Raw Air 2020. Bardzo złe prognozy na niedzielę. Silny wiatr uniemożliwi skakanie

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Piękny gol i wpadka. W Ameryce Południowej nie ma nudy

Źródło artykułu: