Biathlon. Niespodzianka w Oberhofie. Rosja lepsza od Norwegii, Polska na 12. miejscu

Reprezentacja Rosji triumfowała w biathlonowej sztafecie mieszanej, którą rozegrano w ramach Pucharu Świata w Oberhofie. Polacy zajęli dwunaste miejsce.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamila Żuk Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Do ostatnich metrów toczyła się walka o zwycięstwo w sztafecie mieszanej. Faworytami była norweska kadra, która zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn nie miała sobie równych w Oberhofie. Jednak w niedzielnym biegu Norwegowie musieli uznać wyższość Rosjan.

Sborna wspięła się na wyżyny swoich umiejętności. Na ostatniej zmianie Eduard Łatypow odparł atak Sturli Holma Laegreida i wraz z innymi rosyjskimi kadrowiczami mógł cieszyć się z wygranej. Różnica na mecie wynosiła tylko 0,7 sek. Na najniższym stopniu podium bieg zakończyli Francuzi.

12. miejsce zajęła reprezentacja Polski, choć panie swój odcinek kończyły na wysokim piątym miejscu. Naszą kadrę stanowili Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Panie - a konkretnie Zbylut - musiały dobierać dwa pociski, ale gorzej wyglądało to wśród panów, którzy pięciokrotnie dobierali naboje, lecz ostatecznie uchronili się przed karną rundą.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas Pudła
1. Rosja Kajszewa, Mironowa, Łoginow, Łatypow 1:08:21,7 0+7
2. Norwegia Tandrevold, Olsbu Roeiseland, Dale, Laegreid +0,7 0+7
3. Francja Chevalier-Bouchet, Braisaz-Bouchet, Claude, Fillon Maillet +12,1 0+6
4. Białoruś Alimbekawa, Kruczinkina, Boczarnikow, Smolski +50,3 1+5
5. Niemcy Hinz, Herrmann, Doll, Peiffer +1:06,0 1+7
6. Szwajcaria A. Gasparin, S. Gasparin, Weger, Wiestner +1:29,4 0+7
12. Polska Zbylut, Żuk, Guzik, Nędza-Kubiniec +2:25,1 0+7

Czytaj także: Kilka lat temu był to nierealny scenariusz. Teraz Polaków stać na historyczny wynik Polscy skoczkowie utrzymają formę do MŚ? Apoloniusz Tajner nie ma wątpliwości ZOBACZ WIDEO: 69. Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch pokazał klasę. "Nie wygrała decyzja przy zielonym stoliku"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×