MŚ w biathlonie. Sturla Holm Laegreid poza zasięgiem, odległe miejsca Polaków

Sturla Holm Laegreid został mistrzem świata w biathlonowym biegu indywidualnym rozegranym w Pokljuce. Na podium stanęli także Arnd Peiffer i Johannes Dale. Odległe miejsca zajęli Polacy.

Łukasz Witczyk
Sturla Holm Laegreid PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Sturla Holm Laegreid
Bieg indywidualny to najbardziej wymagająca biathlonowa konkurencja. Mężczyźni mają w nim do pokonania aż 20 kilometrów biegu. Do tego czekają ich cztery wizyty na strzelnicy, po dwie z pozycji leżącej i stojącej. Za każdy niecelny strzał doliczana jest karna minuta. Dlatego tak istotna jest skuteczność.

Bezbłędny na strzelnicy był Sturla Holm Laegreid, co w połączeniu z dobrym biegiem dało mu złoty medal mistrzostw świata. Norweg jest objawieniem tego sezonu i potwierdził to dobrym występem w Pokljuce. Drugi na mecie był Arnd Peiffer, który także wszystkie 20 pocisków posłał do celu, ale był wolniejszy o 17 sekund. Po brązowy krążek sięgnął Johannes Dale.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Andrzej Nędza-Kubiniec, który pomylił się dwukrotnie na strzelnicy i zajął 58. miejsce. Grzegorz Guzik zaliczył pięć karnych minut i był 72., a Marcin Szwajnos (6 pudeł) sklasyfikowany został na 88. pozycji.

88. Marcin Szwajnos Polska +10:11,8 6

Czytaj także: MŚ w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel skrzywdzona ustawieniem trasy? „To była karykaturalna sytuacja" Narciarstwo alpejskie. Norwegowie wygrali po kontrowersyjnym finale. Warunki znów nie były równe ZOBACZ WIDEO: PŚ w Zakopanem. Dawid Kubacki: Nieprzespane noce? Mam złote dziecko