Kowalczyk czekała na nią z kwiatami. Historyczny wyczyn Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / IBU Biathlon / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk (z lewej) i Magdalena Gwizdoń (z prawej)
Twitter / IBU Biathlon / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk (z lewej) i Magdalena Gwizdoń (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Gwizdoń na stałe zapisała się w historii biathlonu. W piątek wystartowała w biegu sprinterskim w Otepaa i tym samym był to jej 27. sezon Pucharu Świata w karierze. W ten sposób ustanowiła nowy rekord.

Dotychczas Magdalena Gwizdoń była współrekordzistką pod względem liczby sezonów, w których startowała w zawodach Pucharu Świata w biathlonie. Polka wraz z Ole Einarem Bjoerndalenem miała za sobą 26 sezonów. Gwizdoń stanęła jednak przed szansą na pobicie tego osiągnięcia.

Umożliwiło jej to powołanie do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w estońskim Otepaa. Choć Gwizdoń nie prezentuje ostatnio wysokiej formy, to dostała szansę startu, dzięki czemu zapisała się w annałach historii.

Po tym, jak ruszyła na trasę, rozpoczęła swój 27 sezon w Pucharze Świata i przebiła wynik Bjoerndalena. Dodajmy, że Gwizdoń finiszowała na 66. miejscu. Popełniła trzy pudła na strzelnicy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cóż to jest za miłość! Ziółek kwitnie przy narzeczonym

Na mecie uśmiech nie schodził jej z twarzy. Czekała na nią z kwiatami Justyna Kowalczyk-Tekieli, która w PZBiath. jest dyrektorką sportową. Jednocześnie dla Gwizdoń było to pożegnanie z Pucharem Świata.

Obchodząca w tym roku 43. urodziny Gwizdoń to jedna z najlepszych polskich biathlonistek w historii. Sześciokrotnie stała na podium zawodów PŚ, a dwa razy odniosła zwycięstwa.

Czytaj także: Kuriozum i tasowanie belkami w Vikersund. Tylko jeden Polak w czołówce Rosjanie mogą zdobywać nowe tytuły mimo wykluczenia? Znamy stanowisko federacji

Źródło artykułu: