Sensacyjny powrót Polki. Pobije rekord legendy!

Magdalena Gwizdoń znalazła się w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Otepaa. Jeśli wystartuje w choć jednych zawodach w Estonii, to pobije rekord legendarnego Ole Einara Bjoerndalena.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Magdalena Gwizdoń Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Magdalena Gwizdoń
Zawody Pucharu Świata w biathlonie w estońskim Otepaa rozegranie zostaną w dniach 10-13 marca i będą to ostatnie w tym sezonie starty Biało-Czerwonych w zawodach głównego cyklu. Następnie Polacy będą rywalizować w Dusznikach-Zdroju w mistrzostwach kraju.

Wśród powołanych na zawody w Estonii znalazły się Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Anna Mąka i Kamila Żuk, które startowały ostatnio w fińskim Kontiolahti. Do tego składu dołączono Magdalenę Gwizdoń.

Obchodząca w tym roku 43. urodziny Gwizdoń stoi przed wielką szansą. Jeśli wystartuje w choć jednych zawodach w Otepaa, to pobije rekord legendarnego Ole Einara Bjoerndalena, który w Pucharze Świata startował przez 26 sezonów. Dla Gwizdoń byłby to 27. sezon.

Najbardziej doświadczona polska biathlonistka w tym sezonie startowała jedynie w zawodach Pucharu IBU i mistrzostwach Europy. Jej najlepszy wynik to 32. miejsce.

W Otepaa odbędą się biegi sprinterskie, masowe oraz sztafety mieszane.

Czytaj także:
"Doszło już do rozmów". Sensacyjny kandydat na trenera polskich skoczków
Znamy skład Polaków na mistrzostwa świata w lotach

ZOBACZ WIDEO: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×