Nie żyje Andrzej Puchacz. Zmarł po długiej chorobie

Po długiej chorobie zmarł Andrzej Puchacz, który jest uznawany za twórcę biegów górskich w Polsce. Biegowego społecznika pożegnało wielu sportowców. "Człowiek który przekazał mi pierwszy dres kadrowy" - czytamy.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Andrzej Puchacz Facebook / Andrzej Puchacz
Andrzej Puchacz przez wiele lat zajmował stanowiska w Polskim Związku Lekkiej Atletyki jako pełnomocnik federacji ds. biegów górskich, a także koordynator. Działacza uznaje się za jednego z najbardziej cenionych osób powiązanych z biegami górskimi na świecie.

Portal maratonypolskie.pl podaje, że to właśnie dzięki jego osobie odbywały się mistrzostwa Polski. Ale nie tylko, ponieważ właśnie Andrzej Puchacz organizował wyjazdy na imprezy międzynarodowe w tym m.in. mistrzostwa świata czy Europy.

W środę nadeszła wiadomość o śmierci działacza, który zmagał się ciężką chorobą.

"Odszedł od nas człowiek, który praktycznie stworzył biegi górskie w Polsce. Andrzej Puchacz - wiele rozmów, wiele przygód razem. Zawsze gotowy odebrać telefon i porozmawiać. Dusza człowiek. Dziękuję za Wszystko!" - napisała w mediach społecznościowych Dominika Stelmach.

Oprócz biegaczki rywalizującej na długich dystansach, cześć oddali mu także rekordzista Polski w maratonie - Henryk Szost, a także Marcin Świerc.

"Odszedł człowiek który praktycznie od podstaw tworzył biegi górskie w Polsce. Człowiek który przekazał mi pierwszy dres kadrowy. Wiele wspólnych wyjazdów i wiele wspomnień" - przyznał Szost.

Zobacz też:
Błysk Michała Rozmysa w Diamentowej Lidze
Morze łez, chwile zwątpienia i wielki powrót. Drugie życie Sofii Ennaoui

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×