Błysk Michała Rozmysa w Diamentowej Lidze

Michał Rozmys z bardzo dobrej strony zaprezentował się w lekkoatletycznej Diamentowej Lidze w Lozannie. Reprezentant Polski pobił rekord życiowy.

PS
Michał Rozmys Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Michał Rozmys
Po lekkoatletycznych mistrzostwach Europy reprezentanci Polski wrócili do międzynarodowej rywalizacji w ramach Diamentowej Ligi w Lozannie. Spośród czwórki Biało-Czerwonych najlepiej spisał się Michał Rozmys.

Rozmys zajął piątą lokatę w biegu na 1500 metrów, ale - co najważniejsze - ustanowił nowy rekord życiowy na tym dystansie. Czas Polaka to 3:32,43. W zmaganiach na tym dystansie triumfował Jakob Ingebrigtsen - czas 3:29,05 (najlepszy w tym roku na świecie).

Siódme miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Anna Wielgosz. Brązowa medalistka z Monachium wpadła na metę z czasem (2:00,07). Najlepsza okazała się Renelle Lamote (1:57,84).

Damian Czykier był szósty w biegu na 110 metrów przez płotki (13,58 s), z kolei Natalia Kaczmarek zajęła piąte miejsce w rywalizacji kobiet na 400 metrów (czas 51,03 s).

W zawodach Diamentowej Ligi miała wystartować również Anna Kiełbasińska, ale wycofała się ze względu na drobne urazy.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się 2 września w Brukseli.

Aż złapał się za głowę. Rewelacyjny rekord Polaka!