HMŚ w Birmingham: Marcin Lewandowski awansował do finału biegu na 1500 metrów

Marcin Lewandowski zajął czwarte miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham. Polak zakwalifikował się do finału.

Piotr Ziemka
Marcin Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski
Awans do finału biegu na 1500 metrów uzyskały czołowe dwójki z trzech biegów eliminacyjnych. Grono rywalizujących o medale uzupełniło jeszcze trzech biegaczy z najlepszymi rezultatami spośród tych sklasyfikowanych w swoich seriach co najwyżej na trzecim miejscu.

Marcin Lewandowski uplasował się na czwartej pozycji z czasem 3.40,78. Triumfował Marokańczyk Abdelaati Iguider (3.40,13). Drugi był Etiopczyk Aman Wote (3.40,20). Z kolei jako trzeci metę minął Amerykanin Ben Blankenship (3.40,23).

Następny bieg wygrał Samuel Tefera (3.44,00). Trzecia seria też była wolniejsza od pierwszej - triumfował reprezentant gospodarzy, Brytyjczyk Jake Wightman (3.47,24), ale uzyskał gorszy czas od Lewandowskiego i halowy mistrz Europy z 2017 roku awansował do następnej części zmagań z czwartym wynikiem.

Finał biegu na 1500 metrów rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:12 polskiego czasu.

Czy najlepszy w eliminacjach Abdelaati Iguider zdobędzie złoty medal halowych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów?