HME Glasgow 2019: Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 metrów

Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Złoty medal wywalczyła Laura Muir.

Piotr Szarwark
Sofia Ennaoui PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui przystąpiła do halowych mistrzostw Europy w Glasgow z trzecim najlepszym czasem na europejskich listach w 2019 roku na 1500 metrów. Polka podczas mityngu w Ostrawie pokonała ten dystans w czasie 4:05.22, ustanawiając tym samym rekord życiowy. Faworytką do złota była jednak Laura Muir, która 16 lutego pobiegła o blisko cztery sekundy szybciej od Polki.

Muir nie zawiodła oczekiwań kibiców i od samego początku to ona dyktowała tempo biegu. 25-latka przyspieszyła na dwa okrążenia przed metą, oddaliła się od rywalek i ze sporą przewagą triumfowała nad konkurentkami (czas 4:05.92).

Za jej plecami Ennaoui stoczyła pasjonującą walkę o srebrny medal. Na ostatnim okrążeniu Polka została wyprzedzona przez Ciarę Mageean, ale tuż przed metą zdołała odbić drugą pozycję i wygrała z Irlandką o 0,13 sekundy.

Dla Biało-Czerwonych jest to piąty medal podczas mistrzostw w Glasgow i drugi w trzecim dniu imprezy. Kilka minut wcześniej na tym samym dystansie triumfował Marcin Lewandowski. Muir zdobyła drugi złoty medal na tegorocznych HME, wcześniej zwyciężyła na dystansie 3000 metrów.