Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus w Polsce. Zniesiono zakaz wejścia do lasu. Czy można biegać?

Od 20 kwietnia w Polsce wchodzą w życie nowe zasady, które dotyczą między innymi uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Czy będzie można jeździć na rowerze i biegać?
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas biegania należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa Getty Images / Artur Widak/NurPhoto / Podczas biegania należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprezentowali harmonogram znoszenia ograniczeń w Polsce. Pierwszy etap wchodzi w życie już 20 kwietnia. Rząd zdecydował, że od poniedziałku będzie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Te zapisy znalazły się w I etapie harmonogramu.

To dobra wiadomość dla osób amatorsko uprawiających sport na świeżym powietrzu. Będziemy mogli ponownie biegać i jeździć na rowerze. Trzeba będzie jednak pamiętać o dystansie społecznym i zakrywaniu twarzy.

Dodatkowo zniesiono zakaz wstępu do lasów i parków. - Nie traktujmy tego jednak jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji - podkreślił szef Rady Ministrów, zachęcając jednocześnie do tego, by pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas odwiedzania terenów zielonych.

Zniesienie zakazu wejścia do lasu ma pomóc obywatelom zwiększyć komfort psychiczny. - Możliwość pójścia do lasu i parku daje nam pewien oddech. Używajmy jednak tego z rozsądkiem. To nie jest zachęta, by nieustannie tam przebywać. My nadal musimy się maksymalnie izolować. Nie wytrzymamy jednak roku w izolacji - zaznaczył Łukasz Szumowski.

"Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze - jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!" - czytamy w komunikacie dotyczącym znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Czytaj także: 
Epidemia "uwięziła" Katarzynę Niewiadomą w Hiszpanii. "Byliśmy naiwni"
Koronawirus. Marek Zając: Chiny już stawały na nogi, a tu znowu cios

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  "Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze - jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna" - ciekawe kto wystawi
  Czytaj całość
  zaświadczenie od "jeżeli od tego zależy", a na do tego psychiczna?? W telewizji mówili, że w czasie biegu nie wystarczy od 1,5 do 2 metrów, lecz (chyba) co najmniej 5, co znaczyć może, że na rowerze pewnie jeszcze więcej...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×