Biegi. Rekord życiowy Adama Czerwińskiego. Kolejne minima na HME

Martyna Galant i Adam Czerwiński w Luksemburgu wywalczyli minima na halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Toruniu.

PS
Adam Czerwiński WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Czerwiński
Martyna Galant zajęła trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznego mityngu w Luksemburgu. Polka pokonała ten dystans w czasie 4:11,55. To wynik, który uprawnia ją do startu w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu.

Najlepszy czas w tej konkurencji uzyskała Josephine Chelangat Kiplangat (4:09,40).

Bardzo dobrze spisał się także Adam Czerwiński - również na dystansie 1500 metrów. Metę przekroczył jako piąty - z czasem 3:41,20. To jego nowy rekord życiowy. Czerwiński również wypełnił minimum na HME.

Triumfował reprezentant gospodarzy - Charles Grethen – 3:38,65.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu odbędą się w dniach 5-7 marca.

To jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek. "Można się zakochać od pierwszego wejrzenia"