Orlen Cup. Znakomity start Michała Haratyka. Lepszy od Tomasza Majewskiego

Michał Haratyk popisał się fantastycznym pchnięciem w piątkowym mityngu Orlen Cup w Łodzi. Ustanowił rekord życiowy w hali i wyprzedził Tomasza Majewskiego na historycznych listach.

PS
Michał Haratyk PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Michał Haratyk
Występ Michała Haratyka był jednym z najbardziej spektakularnych podczas piątkowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi. W sumie aż cztery razy pchnął kulę poza granicę 21 metrów. Ta sztuka ani razu nie udała się żadnemu z pozostałych zawodników, którzy stanęli na starcie.

Jakby tego było mało, w czwartej serii dokonał wielkiej rzeczy, bo pchnął kulę na 21,83 metra. Tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy w hali. W historii tej konkurencji tylko jeden reprezentant Polski uzyskał lepszy rezultat w hali (Konrad Bukowiecki - 22,00 m). Haratyk w piątek wyprzedził Tomasza Majewskiego jeśli chodzi o najlepsze próby w hali.

21,83 metra to także najlepszy wynik w tym roku w Europie i drugi wynik na światowych listach (lepszy jest tylko Ryan Crouser - 22,82 m, halowy rekord świata). Jeśli utrzyma tak dobrą dyspozycję, w tym roku stanie przed szansą na ustanowienie halowego rekordu kraju.

- Jestem zadowolony i zaskoczony. Nawet nie poczułem tego pchnięcia, a to dopiero drugi konkurs w sezonie. Rzutnia była dobrze przygotowana, nie było tak ślisko jak rok temu. Do tego DJ robił dobrą robotę i nie czułem braku kibiców na trybunach - powiedział Haratyk, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Drugie miejsce w piątkowym konkursie zajął Marcus Thomsen (20,51 m), a trzeci był Konrad Bukowiecki (20,32 m w najlepszej próbie). Granicę 20 metrów przekroczył jeszcze Jakub Szyszkowski (20,16 m).

Wyniki konkursu pchnięcia kulką podczas Orlen Cup w Łodzi:

Miejsce Zawodnik Odległość (m)
1. Michał Haratyk 21,83
2. Marcus Thomsen 20,51
3. Konrad Bukowiecki 20,32
4. Jakub Szyszkowski 20,16

Czytaj także: Orlen Cup. Pierwszy taki start Ewy Swobody od dwóch lat. Dobre wyniki Polaków w Łodzi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Włodarczyk zaczepiła Kloppa. Co za umiejętności mistrzyni olimpijskiej
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×