KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Adam Małysz będzie gonił biegaczy w Poznaniu i całej Polsce!

Trwa odliczanie do Światowego Biegu Wings For Life. Dziewiąta edycja dobroczynnej imprezy odbędzie się 8 maja w dwóch formułach: fizycznej i wirtualnej. W tej pierwszej zawodnicy w Polsce pobiegną w Poznaniu, a gonić ich będzie legendarny skoczek.

MF
Adam Małysz w studio nagraniowym Materiały prasowe / Piotr Silniewicz / Na zdjęciu: Adam Małysz w studio nagraniowym
Podczas Biegu Flagowego w Poznaniu komplet ośmiu tysięcy uczestników będzie uciekał przed Samochodem Pościgowym prowadzonym przez Adama Małysza. Jego "oddech na plecach" poczują również uczestnicy Biegu z Aplikacją.

W specjalnym "audio-show" (zagrzewające do biegu i informacyjne komunikaty w aplikacji) razem z Kapitanem Wąsem wystąpią Tomasz Zimoch i Monika Pyrek. Zapisy trwają na www.wingsforlifeworldrun.com.

Biegi Flagowe z udziałem tysięcy uczestników w siedmiu lokalizacjach na świecie wracają po dwuletniej przerwie. Choć osiem tysięcy biegaczy na nowej trasie Wings for Life World Run w Poznaniu z pewnością zrobi wrażenie, dzięki Aplikacji gospodarzem charytatywnego wydarzenia może zostać każde miasto w Polsce i na świecie. By pobiec dla tych, którzy nie mogą, wystarczy telefon z GPS i Internetem.

Fot. Start wydarzenia z Aplikacją w łódzkim parku na Zdrowiu w 2021 roku, fot. Karolina Wojsz Fot. Start wydarzenia z Aplikacją w łódzkim parku na Zdrowiu w 2021 roku, fot. Karolina Wojsz
Zasady biegu są niezmienne, niezależnie od formuły startu. 8 maja uczestnicy rozpoczną ucieczkę przed ruchomą linią mety, czyli prawdziwym lub wirtualnym Porsche Taycan Sport Turismo. Wszyscy biegacze będą rywalizować w ramach wspólnego, globalnego rankingu wyników.

By lepiej oddać atmosferę wydarzenia, biegaczom z Aplikacją przez cały czas trwania wyścigu towarzyszyć będzie audio-show, nagrane przez ambasadorów Wings for Life World Run. W roli Trenerki wystąpi Monika Pyrek, Motywatorem będzie Tomasz Zimoch, a Kierowcą Samochodu Pościgowego - Adam Małysz, znanym wszystkim jako Kapitan Wąs.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek bije rekordy popularności. Szok!

- Chyba jedyny raz w swojej pracy dziennikarskiej, życzyłem Adamowi, żeby mu się nie udało nikogo dogonić! - żartował Tomasz Zimoch, po nagraniach głosu do Aplikacji Wings for Life World Run.

- Kiedy jadę samochodem podczas Biegu Flagowego, uczestnicy mogą mnie zobaczyć, ale usłyszeć mogą co najwyżej klakson mojego samochodu (śmiech). Rola kierowcy Samochodu Pościgowego w Aplikacji pozwala mi trochę z biegaczami pogadać, pożartować. No i przy okazji oczywiście ich złapać - opowiadał Adam Małysz.

- Moja rola jest zdecydowanie lepsza niż Adama! To on przerywa marzenia, kończy biegową karierę każdego, kto myśli, że podbije cały świat. Dla mnie wszyscy uczestnicy ten świat podbili już na etapie zapisania się do tego wyjątkowego wydarzenia - kontynuował Zimoch.

Tomasz Zimoch podczas nagrań w studio, fot. Piotr Silniewicz Tomasz Zimoch podczas nagrań w studio, fot. Piotr Silniewicz
W 2021 roku w biegu z Aplikacją wystartowało ponad 180 tysięcy osób, gromadząc cztery miliony euro na koncie Fundacji Wings for Life. Zapisy do dziewiątej edycji biegu trwają na www.wingsforlifeworldrun.com i będą otwarte aż do 8 maja.

Koszt startu w App Run to 70 złotych. Całość zgromadzonych opłat startowych wesprze badania i testy kliniczne, które już teraz pomagają osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności.

***

Światowy Bieg Wings for Life organizowany jest w dwóch formułach, które można ogólnie określić jako formułę fizyczną i wirtualną:

Formuła fizyczna / stacjonarna, odbywająca się od 2014 roku:
• Bieg fizyczny w konkretnej lokalizacji, wspólny start i realny Samochód Pościgowy "goniący" uczestników po wyznaczonej przez organizatora trasie.
• W 2022 roku biegi fizyczne odbędą się w 7 lokalizacjach równocześnie (w Polsce, Austrii, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji).
• Lista startowa na bieg w Poznaniu jest już zamknięta - wystartuje komplet 8000 uczestników.
• Światowy Bieg Wings for Life World Run w formule fizycznej jest nazywany Biegiem Flagowym.

Formuła wirtualna, realizowana od 2016 roku:
• Bieg odbywa się dzięki aplikacji mobilnej, w dowolnej lokalizacji, z wirtualnym Samochodem Pościgowym i motywującym "audio-show".
• Uczestnicy mogą wystartować solo lub w grupowym Biegu z Aplikacją, m.in. w: Namysłowie, Kaletach, Bielawie, Grodzisku, Gdyni, Warszawie.
• Aplikacja startuje równocześnie z Biegami Flagowymi, a wszyscy uczestnicy rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników.
• Lista startowa nie ma limitu miejsc, a rejestracja do biegu jest możliwa aż do dnia startu 8 maja. Koszt rejestracji do 70 zł.

Światowymi zwycięzcami Wings for Life World Run zostaje kobieta i mężczyzna, którzy najdłużej uciekali przed samochodami pościgowymi (niezależnie czy wirtualnym czy realnym), biegnąc samodzielnie lub poruszając się na wózku.

***

Fundacja Wings for Life to organizacja typu non-profit, która już od 2004 roku finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego:

• Co roku jednego dnia, niezależnie od pory dnia czy nocy, jednocześnie w wielu lokalizacjach na całym świecie oraz za pośrednictwem aplikacji, odbywa się bieg Wings for Life World Run, który ma tylko jeden cel - zebrać fundusze na rzecz fundacji Wings for Life.
• 100 proc. opłat startowych z Wings for life World Run przyczynia się do dalszej realizacji misji fundacji.
• Na przestrzeni ośmiu edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, uczestnicy Wings for Life World Run przyczynili się do ufundowania 239 projektów badawczych w 59 różnych obszarach, na terenie 13 krajów.
• Wszelkie koszty administracyjne związane z realizacją wydarzenia Wings for Life World Run pokrywa Red Bull.

Czytaj także: Thomas Morgenstern o "Wings For Life": Ten bieg ciężko opisać słowami
Czytaj także: Wstanie z wózka i przekroczy start Wings for Life World Run!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×