WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wstanie z wózka i przekroczy start Wings for Life World Run!

5 maja tysiące osób na całym świecie weźmie udział w Wings for Life World Run. 6. edycja będzie wyjątkowa. David Mzee, który został sparaliżowany w 2010 r., stanie na nogi i o własnych siłach przekroczy linię startu biegu.
 Redakcja
Redakcja
East News / AFP / Na zdjęciu: biegacze podczas półmaratonu w Nowym Delhi

David Mzee został sparaliżowany na skutek wypadku gimnastycznego. Linię startu biegu przekroczy dzięki przełomowemu badaniu klinicznemu finansowanemu przez fundację Wings for Life. To wszystko dzięki uczestnikom Światowego Biegu!

100% wszystkich opłat startowych i datków zebranych w ramach Wings for Life World Run zostaje przekazane fundacji, która finansuje badania kliniczne w ponad 30 ośrodkach naukowych. Wsparło je 8000 biegaczy startujących w niedzielę w Poznaniu i setki, które zdecydowały się na bieg z aplikacją – w App Run’ie cały czas można wziąć udział. Zapisy otwarte są do godziny przed globalnym startem (godzina 13:00 czasu polskiego).

Zaledwie kilka miesięcy temu uwagę świata przykuły zdjęcia, na których David wstaje z wózka inwalidzkiego i stawia pierwsze drżące, ale samodzielne kroki. Po wypadku powiedziano mu, że już nigdy nie będzie chodził; teraz nie tylko stoi i chodzi, lecz co najważniejsze, robi to bez żadnej pomocy. Właśnie dlatego David dołącza do tysięcy uczestników Wings for Life World Run z całego świata i wystartuje w szwajcarskim Zug.

Udział w globalnym stracie źródłem nadziei

Moment, w którym David postawi pierwsze kroki na starcie Wings for Life World Run będzie prawdziwym kamieniem milowym: zwycięstwem odniesionym nie tylko przez niego samego, lecz także przez wszystkich uczestników globalnego ruchu dążącego do odnalezienia metody leczenia. Jego uczestnictwo zapewni nową nadzieję milionom osób zmagających się z urazami rdzenia kręgowego na całym świecie.

Pomóż Davidowi Mzee i innym postawić kolejne kroki

Osoby, które dołączą 5 maja 2019 r. do Davida Mzee na starcie Wings for Life World Run - niezależnie czy w jednej z lokalizacji imprezy, w ramach Grupowego Biegu z Aplikacją, czy w pojedynkę z aplikacją Wings for Life World Run - staną się częścią historycznego wydarzenia.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: przerwano mecz, bo sędzia musiał pobiec do toalety. Za to dostał czerwoną kartkę

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×