Pasjonująca walka w biegu na 20 kilometrów. Górą Amerykanka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER  / Na zdjęciu: Jessica Diggins
PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Jessica Diggins
zdjęcie autora artykułu

Amerykanka Jessica Diggins wygrała bieg na 20 kilometrów stylem dowolnym na trasie w szwajcarskim Davos. Do samego końca walczyła ona o wygraną z Norweżką Ingvild Flugstad Oestberg, którą ostatecznie pokonała o 5.5 sekundy.

W Davos na trasie pojawiło się ostatecznie 46 zawodniczek, w związku z czym ze względu na zmianę regulaminu przyznawania punktów, każda miała zapewnione powiększenie dorobku w Pucharze Świata. Skorzystały na tym Macedonka czy Iranka, które podobnie jak w sprintach również teraz punktowały, mając dużą stratę do reszty stawki. Do Davos nie przyjechały reprezentantki Polski.

Od początku bardzo dobre międzyczasy miały Ingvild Flugstad Oestberg i Jessica Diggins. Po przebiegnięciu 17.2 kilometra, niemal siedmiosekundową przewagę miała Norweżka, jednak więcej sił zachowała Amerykanka, która już kilometr później miała niespełna 3-sekundową stratę. Na dwudziestym kilometrze Diggins jeszcze powiększyła przewagę i wygrała o 5.5 sekundy.

O trzecie miejsce również walczyły zawodniczki z USA i Norwegii, kolejny raz sukces odniosła biegaczka narciarska z Ameryki. Rosie Brennan przybiegła o 0.5 sekundy przed Tiril Udnes Weng.

O godzinie 13:15 na 30 kilometrów pobiegną mężczyźni. Wśród 64 zawodników brakuje Polaków, są natomiast reprezentanci Nigerii, Argentyny, Bułgarii czy Macedonii Północnej.

Wyniki biegu na 20 kilometrów stylem dowolnym kobiet:

# Zawodnik Kraj Punkty
1.Jessica DigginsUSA48:43.2 m.
2.Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+5.5 s.
3.Rosie BrennanUSA+11.2 s.
4.Tiril Udnes WengNorwegia+11.7 s.
5.Anne Kjersti KalvaaNorwegia+36.8 s.
6.Delphine ClaudelFrancja+38.5 s.

Czytaj także: Dramatyczna forma polskiego skoczka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 10 lat temu była królową Euro! Przypomniała się kibicom

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy na tego typu zawody powinny być zabierane polskie zawodniczki w celu zbierania doświadczenia?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)