Frida Karlsson poszła za ciosem w Obersdorfie. Jedyna Polka zdublowana

Zwycięstwem Fridy Karlsson zakończył się bieg na dochodzenie na 20 kilometrów stylem dowolnym. Jedyna Polka, Monika Skinder już na 13. kilometrze została zdublowana i zajęła ostatnie miejsce.

Michał Gałęzewski
Frida Karlsson Getty Images / Vianney Thibaut/NordicFocus / Na zdjęciu: Frida Karlsson
Prawo do startu w środę miały dwie Polki, jednak Izabela Marcisz ostatecznie nie przystąpiła do startu w Obersdorfie. Z wyścigiem na 20 kilometrów zmierzyła się Monika Skinder, która jednak miała sporą stratę do reszty stawki i już na trzynastym kilometrze została zdublowana. Ostatecznie dwie zawodniczki z tego powodu nie zakończyły wyścigu, obok Polki była to reprezentantka Kazachstanu.

Jako pierwsza na trasę wybiegła Frida Karlsson, jednak trzy inne zawodniczki próbowały dotrzymać jej kroku. W końcu stawka nieco się rozciągnęła, w 2/3 dystansu z Karlsson walczyła już tylko Krista Parmakoski. Na osiemnastym kilometrze Szwedka uciekła jednak Fince i ostatecznie wygrała z nią o 14 sekund.

Dwa kolejne miejsca zajęły reprezentantki Norwegii, które miały około 1,5-minutową stratę do zwyciężczyni. Spory sukces osiągnęła jedyna reprezentantka Łotwy. Niespełna 23-letnia Patricija Eiduka, która na co dzień trenuje z polską kadrą narodową skutecznie finiszowała i zajęła doskonałe piąte miejsce.

W Tour de Ski prowadzi Frida Kalsson, która ma 1:28 minuty przewagi nad Tiril Udnes Weng. Teraz biegaczki i biegacze przenoszą się do Val di Fiemme, gdzie czekają ich jeszcze trzy starty w ramach tego turnieju.