Norweska dominacja w Oberstdorfie. Kolejne punkty Dominika Burego

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał już czwarty bieg w ramach Tour de Ski. Norwegowie zdominowali rywalizację na 20 kilometrów stylem dowolnym. W Obersdorfie aż 9 zawodników z tego kraju zajęło miejsca w czołowej dwunastce.

Michał Gałęzewski
Johannes Hoesflot Klaebo  PAP/EPA / MAYK WENDT / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
W Obersdorfie rywalizacja była bardzo wyrównana. Przez długi czas na kolejnych punktach pomiarowych inny zawodnik prowadził, a pierwszych siedemnastu zawodników zmieściło się w 7.7 sekundy. W samej końcówce wyścigu tradycyjnie już na pierwsze miejsce wyszedł dominator tegorocznego Tour de Ski.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa niezależnie od dystansu Johannes Hoesflot Klaebo skończył bieg z czasem 41:35.8 i pokonał o 1.8 sekundy swojego rodaka, Sindre Bjoernstada Skara. Na trzeciej pozycji uplasował się Federico Pellegrino, dla którego było to już trzecie podium na Tour de Ski.

Kolejny raz zapunktował Dominik Bury. Polak, który ruszał z numerem 50 ukończył ostatecznie bieg na 40. pozycji. Również jego brat, Kamil Bury, lekko przesunął się w klasyfikacji - startował z 61. numerem, a dobiegł 57.