Pewne zwycięstwo Szwedki w biegu na 20 kilometrów

Reprezentantka Szwecji Ebba Andersson wygrała bieg ze startu wspólnego na 20 kilometrów stylem klasycznym. Drugie miejsce we francuskim Les Rousses zajęła Finka Kerttu Niskanen.

Michał Gałęzewski
Ebba Andersson Getty Images / Vianney Thibaut / Na zdjęciu: Ebba Andersson
Po sobotnich sprintach, w niedzielę biegaczki i biegacze narciarscy wystartowali w biegach na długich dystansach. Na początek odbył się wyścig kobiet, w którym wystartowało 41 zawodniczek. Na kolejnych pomiarach czasu, powoli z czołówki odpadały kolejne zawodniczki.

W połowie stawki liczyły się już tylko dwie zawodniczki - Ebba Andersson ze Szwecji i Kerttu Niskanen z Finlandii. 20 sekund za nimi biegły dwie reprezentantki Norwegii, a osiem kolejnych miało już ponad 50-sekundową stratę.

Na czternastym kilometrze Andersson zaczęła uciekać Fince i chociaż ta miała z nią kontakt wzrokowy, nie była w stanie się do niej zbliżyć do samego końca. Szwedka wygrała o 22 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Astrid Oeyre Slind z Norwegii. Polki nie startowały.