Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Norweżki najlepsze w sprincie drużynowym w Novym Meście

Zwycięstwem pary [tag=24901]Maiken Caspersen Falla[/tag] - [tag=13216]Ingvild Flugstad Oestberg[/tag] zakończył się sprint drużynowy kobiet, który rozegrano w czeskim Novym Meście. Na podium stanęły również Finki i Rosjanki.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Rywalizacja kobiet w sprincie drużynowym stylem klasycznym rozstrzygnęła się kilkaset metrów przed metą. Wówczas do decydującego ataku przystąpiła Oestberg, która uzyskała kilkusekundową przewagę nad Aino-Kaisą Saarinen i Julią Iwanową. Rosjanka i Finka rozstrzygnęły między sobą kwestię drugiego miejsca, a zwycięsko z tej walki wyszła reprezentantka Finlandii. Oprócz Saarinen w barwach Finek startowała Mona-Lisa Malvalehto, a Rosję reprezentowała Jewgienia Szapowałowa

Pozostałe reprezentację nie włączyły się do walki o czołowe lokaty. Na czwartym miejscu bieg zakończyła pierwsza drużyna Rosji, która do liderek straciła 26 sekund. Natalia Matwiejewa do końca musiała bronić się przed atakami Celine Brun-Lie , lecz to Rosjanka zapewniła sobie czwarte miejsce.

W półfinale z walki o zwycięstwo odpadła reprezentacja Polski, w której startowały Justyna Kowalczyk i Agnieszka Szymańczak. Biało-czerwone zajęły w nim ósme miejsce, a sprint drużynowy zakończyły na 16. pozycji. Dla Kowalczyk był to debiut w sprincie drużynowym.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas
1 Norwegia I Falla, Oestberg 20:58,47
2 Finlandia Malvalehto, Saarinen +3,8
3 Rosja II Szapowałowa, Iwanowa +4,5
4 Rosja I Dotsenko, Matwiejewa +26,0
5 Norwegia II Harsen, Brun-Lie +26,7
6 USA Sargent, Caldwell +34,1
7 Słowenia Cebasek, Visnar +35,4
8 Szwecja II Johansson Norgren, Erikson +39,6
9 Szwajcaria Gruber, Van Der Graaff +45,4
10 Francja Jean, Aymonier +54,8
16 Polska Kowalczyk, Szymańczak -

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×