Maiken Falla i Andrew Musgrave najlepsi w sprincie podczas mistrzostw Norwegii

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Maiken Falla wygrała sprint kobiet w mistrzostwach Norwegii organizowanych w Lillehammer. W rywalizacji mężczyzn najlepiej spisał się Andrew Musgrave reprezentujący Wielką Brytanię.

W tym artykule dowiesz się o:

Srebrny medal w sprincie techniką dowolną zdobyła Kathrine Harsem, a brązowy - Heidi Weng. 22-letnia Weng w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną wywalczyła srebro. Czwarte miejsce w sprincie zajęła najlepsza w kwalifikacjach - Ingvild Oestberg. Maiken Falla była w nich druga, Weng zaś - trzecia.

W biegu finałowym wystąpiły również Celine Brun-Lie oraz Marthe Kristoffersen. W sprincie nie wzięły udziału: Marit Bjoergen, Astrid Jacobsen i Therese Johaug.

Andrew Musgrave natomiast (zawodnik mieszka w Norwegii, jednak reprezentuje Wielką Brytanię) najlepszy był również w kwalifikacjach. Oprócz niego na podium biegu finałowego mężczyzn znaleźli się 2., Ola Hattestad oraz 3., Finn Krogh. Na czwartej pozycji uplasował się Anders Gloersen. Piąty był Tomas Northug, a szósty - Torgeir Thygesen.

18 stycznia biegaczki i biegacze będą walczyć o medale podczas biegów łączonych.