Maksym Wylegżanin najlepszy w Rybińsku

Niewielkie różnice czasowe podzieliły najlepszych biegaczy na trasie skiathlonu w Rybińsku. Ostatecznie z wygranej przed własną publicznością mógł cieszyć się Maksym Wylegżanin.

Daniel Ludwiński
Rosjanin popisał się skutecznym atakiem w końcówce i finiszował o 2,7 sekundy przed Dario Cologną, który w Rybińsku był najlepszy dwa dni wcześniej w biegu na 15 kilometrów. Dla 32-letniego Wylegżanina jest to pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji narciarskiego Pucharu Świata i dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Falun.
Rosjanie wystawili w Rybińsku całą plejadę zawodników, ale na podium stanął tylko jeden z nich. Oprócz wspomnianych dwóch biegaczy z miejsca w czołowej trójce cieszył się bowiem jeszcze Matti Heikkinen, jeden z dwójki Finów obecnych w Rosji. Mistrz świata z 2011 roku finiszował przed kolejnymi zawodnikami gospodarzy, których w pierwszej dziesiątce zmieściło się łącznie aż sześciu.

Reprezentanci Polski w Rybińsku nie startowali.