Zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Biegu Wazów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /
zdjęcie autora artykułu

Justyna Kowalczyk nie dała rywalkom najmniejszych szans na liczącej 90 kilometrów trasie Biegu Wazów. Polka w swoim debiucie w największym narciarskim maratonie odniosła zdecydowane zwycięstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

Szanse naszej reprezentantki były swego rodzaju zagadką - Justyna Kowalczyk ma wprawdzie nieporównywalnie większe sukcesy niż najgroźniejsze rywalki w Vasaloppet, jednak one w maratonach startują regularnie i mają doświadczenie z tak długich dystansów, na których Polka do tej pory nie rywalizowała nigdy. Kowalczyk rozpoczęła źle, gdyż po starcie miała sporą stratę do liderującej Serainę Boner - zajmowała przez moment nawet dwunaste miejsce wśród pań, a wspomniana Szwajcarka wyprzedzała ją o ponad trzy i pół minuty! [ad=rectangle] Zdaniem szwedzkiej telewizji powodem takiej straty Polki były problemy na starcie - siatka odgradzająca zawodników została uniesiona nieprawidłowo i wielu, w tym najprawdopodobniej także nasza narciarka, przez zablokowaną drogę czekało na usunięcie przeszkody. Kowalczyk musiała więc gonić, ale robiła to na tyle szybko, że jeszcze przed półmetkiem doścignęła Boner. Od tej pory już tylko powiększyła przewagę i jasnym stało się, że w tegorocznym Vasaloppet będzie najlepszą kobietą.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

W Morze, gdzie Bieg Wazów się kończy, Polka finiszowała z dużą przewagą i mogła przekroczyć linię mety z wieńcem laurowym założonym przez kransmasa, chłopca ubranego w tradycyjny strój ludowy szwedzkiej prowincji Dalarna, gdzie odbywa się Vasaloppet. Britta Johansson-Norgren, która miała drugi czas, przegrała z Kowalczyk o ponad cztery minuty.

Wyniki:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1Justyna KowalczykPolska4:41:02
2Britta Johansson NorgrenSzwecja+4:16
3Seraina BonerSzwajcaria+8:14
4Laila KveliNorwegia+9:09
5Lina KorsgrenSzwecja+13:28
6Masako IshidaJaponia+15:19
7Katerina SmutnaAustria+16:23
8Annika LoefstroemSzwecja+17:04
9Solfrid BraathenNorwegia+24:08
10Nina LintzenSzwecja+26:45
Źródło artykułu:
Komentarze (10)
avatar
BVB_09
8.03.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
czyli wedlug ciebie 138ßß beigaczy bylo na dopingu? palnij sie w lep i nie Bjergen tylko Björgen  
avatar
swiss91
8.03.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I kto tu jest na wspomaganiu? Chyba nie tylko Bjergen:-(  
avatar
harding
8.03.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
4h 40 min narciarskiego biegu, na samą myśl słabnę...  
avatar
BVB_09
8.03.2015
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Zasrani hejterzy. Czy wy nigdy nie potraficie docenic innej osoby tylko wiecznie narzekacie? Ile razy dala nam ona powod do dumy? spojrzcie w lustro i zastanowcie sie nad waszym zachowaniem! Na Czytaj całość
avatar
Jacek Przemek Kostrzewski
8.03.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Gratulacje