Maiken Caspersen Falla najlepsza w Kuusamo, Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA
zdjęcie autora artykułu

Maiken Caspersen Falla wygrała pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w nowym sezonie. W Kuusamo Norweżka była najlepsza w sprincie. Justyna Kowalczyk zajęła 29. miejsce.

Polka w swoim ćwierćfinale finiszowała na ostatnim 6. miejscu. Zaraz po starcie nasza reprezentantka została za plecami rywalek i szybko jasnym stało się, że nie da rady powalczyć o awans. Przez moment Kowalczyk była piąta, ale ostatecznie zamknęła stawkę biegu ćwierćfinałowego. Jako że wcześniej była daleko w kwalifikacjach, to w końcowej tabeli uplasowała się na dwudziestej dziewiątej pozycji.

Należy jednak pamiętać, że przez ostatnie dni polska biegaczka zmagała się z chorobą, która może mieć duży wpływ na jej wynik. Przed Kowalczyk jeszcze dwa etapy zawodów w Kuusamo. Cała impreza potrwa do niedzieli.

Finał był rozgrywką czysto skandynawską. W starciu Norwegii ze Szwecją górą wyszedł pierwszy z tych krajów, a to za sprawą Maiken Caspersen Falli. Mistrzyni olimpijska z Soczi do końca musiała odpierać ataki Stiny Nilsson, ale Szwedka nie dała jednak rady wyprzedzić faworytki. Na najniższym stopniu podium stanęła Ragnhild Haga.

W sobotę drugi etap trzydniowych Ruka Triple - będzie to bieg indywidualny na 5 kilometrów stylem dowolnym.

Wyniki:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1Maiken Caspersen FallaNorwegia2:58,23
2Stina NilssonSzwecja+0,26
3Ragnhild HagaNorwegia+1,08
4Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+2,85
5Ida IngemarsdotterSzwecja+5,89
6Heidi WengNorwegia+7,83
7Ida SargentUSA
8Kathrine Rolsted HarsemNorwegia
9Evelina SettlinSzwecja
10Denise HerrmannNiemcy
29Justyna KowalczykPolska
Źródło artykułu: