Siergiej Ustiugow wygrał kwalifikacje w Davos, dobry wynik Macieja Staręgi

Rosjanin Siergiej Ustiugow wygrał kwalifikacje sprintu stylem dowolnym w Davos. Dobrą formę zaprezentował Maciej Staręga, który uzyskał osiemnasty czas i bez problemów awansował do ćwierćfinałów.

Daniel Ludwiński
Maciej Staręga East News / Na zdjęciu: Maciej Staręga

Nasz najlepszy biegacz stracił do zwycięzcy 3,68 sekundy. Davos sprzyja Maciejowi Starędze - przed rokiem zajął tam dziewiąte miejsce, a dwa lata temu był dziewiętnasty. Po porannych kwalifikacjach wiadomo już, że także w niedzielę zdobędzie tam punkty Pucharu Świata. Wyeliminowany został za to Konrad Motor.

Eliminacje dość łatwo wygrał Siergiej Ustiugow, o ponad sekundę lepszy od mającego drugi wynik Haavarda Solaasa Taugboela. Niespodziankę in plus sprawił Andrew Young - reprezentant Wielkiej Brytanii zajął czwarte miejsce i po raz piąty w karierze zdobędzie pucharowe punkty. Co ciekawe, ta sztuka zawsze udaje mu się w różnych miejscowościach w Szwajcarii i jak dotąd nigdzie indziej.

Ćwierćfinały sprintu mężczyzn rozpoczną się około 11:45, po zakończeniu tej fazy zawodów u kobiet.