Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nie tylko skoki! Historyczny Puchar Świata w biegach narciarskich w Planicy

Planica jest doskonale znana fanom skoków, jednak w ostatnich latach Słoweńcy rozbudowali swój narciarski ośrodek i mają także dobre trasy. W weekend po raz pierwszy w historii zorganizują Puchar Świata w biegach narciarskich.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Docelowo działaczom z Planicy marzą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Dotychczasowe próby zorganizowania tej imprezy spełzły na niczym, ale już w sobotę wszyscy będą mogli przekonać się jak wyglądają tamtejsze trasy biegowe. Program historycznego, pierwszego Pucharu Świata w biegach narciarskich obejmuje sprinty. W sobotę uczestnicy rywalizować będą indywidualnie, a w niedzielę zespołowo.

W Planicy zabraknie Justyny Kowalczyk. Obydwie konkurencje rozgrywane w Słowenii odbędą się w stylu dowolnym, a więc w technice, której Polka już nie trenuje. W tej sytuacji Kowalczyk uznała, że lepiej będzie pozostać we Włoszech i szlifować formę przed zaplanowanym na kolejny weekend maratonem Marcialonga na dystansie 70 kilometrów stylem klasycznym.

Nasza reprezentantka nie jest jedyną nieobecną. Do Planicy nie przyjechała także Therese Johaug, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na starcie nie zabraknie za to najmocniejszych sprinterek, w tym Ingvild Flugstad Oestberg, Maiken Caspersen Falli i Stiny Nilsson. Dla tej pierwszej sprint w Słowenii jest doskonałą szansą na zmniejszenie straty do Johaug w Pucharze Świata.

Brak Kowalczyk nie oznacza, że nikt nie będzie bronił naszych barw podczas zawodów w Planicy - Polacy wystąpią bowiem w zawodach mężczyzn. Maciej Staręga jest w stanie zająć dobre miejsce - wycofał się w trakcie Tour de Ski by być gotowym właśnie na słoweńskie starty. Oprócz niego wystąpi także Jan Antolec.

Program Pucharu Świata w Planicy:
16 stycznia, sobota:
8:30 - kwalifikacje sprintu stylem dowolnym kobiet i mężczyzn
10:50 - faza finałowa sprintu stylem dowolnym kobiet i mężczyzn
17 stycznia, niedziela:
9:30 - półfinały sztafety sprinterskiej stylem dowolnym kobiet i mężczyzn
11:45 - finały sztafety sprinterskiej stylem dowolnym kobiet i mężczyzn

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×