Nieudany początek Ski Tour Canada dla Justyny Kowalczyk. Polka 51. w eliminacjach

Justyna Kowalczyk nie awansowała do ćwierćfinału sprintu stylem dowolnym w Gatineau, pierwszego etapu Ski Tour Canada. Polka zajęła w kwalifikacjach dopiero pięćdziesiąte pierwsze miejsce.

Daniel Ludwiński
PAP/EPA / Vegard Wivestad Grott
Eliminacje wygrała Hanna Falk. Szwedka była najlepsza dość wyraźnie - Jessica Diggins, która zajęła drugie miejsce, straciła do niej ponad dwie sekundy, a trzecia Ingvild Flugstad Oestberg była wolniejsza już o o ponad cztery sekundy.

Justyna Kowalczyk w konkurencji, w której nigdy nie była mocna, nie miała szans na awans do ćwierćfinału. W kwalifikacjach Polka uzyskała dopiero pięćdziesiąty pierwszy czas i odpadła z dalszej części wtorkowej rywalizacji. Do zwycięskiej Falk straciła przeszło dziewiętnaście sekund.

Ćwierćfinały rozpoczną się o 19:30. Wtorkowe zawody w Gatineau są pierwszym biegiem w ramach Ski Tour Canada, ośmioetapowych zawodów kończących sezon Pucharu Świata.