Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Chłodne przyjęcie Norwegów w Kuusamo. Na plakacie porównanie z dopingiem w DDR

Norwescy biegacze narciarscy raczej nie mają co liczyć na zbyt ciepłe przyjęcie w Kuusamo. Obok ich pomieszczeń do smarowania nart ktoś wywiesił plakat, na którym Norwegię porównano do DDR i tamtejszego systemu dopingowego.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Heidi Weng

Ulotka jest oczywiście nawiązaniem do wpadki Therese Johaug i wcześniejszej afery związanej z przedawkowaniem środków na astmę u Martina Johnsruda Sundbyego, co w jednym przypadku skończyło się wciąż trwającym zawieszeniem, a w drugim odebraniem trofeów za sezon 2014/2015.

Wywieszony plakat ma treść krótką, ale dobitną: "DDR NORWAY SKI TEAM DOPING TEAM" z dorysowaną strzykawką. Anonimowi fińscy kibice są zdania, że w Norwegii działa cały system nielegalnego wspomagania się, wzorowany na tym, który miał niegdyś miejsce we wschodnich Niemczech, a dotychczasowe afery nie są przypadkowe.

- Większość ludzi wie, że u nas czegoś takiego nie ma - powiedział Emil Iversen, czołowy norweski biegacz, który widział plakat.

Swoich norweskich konkurentów bronią reprezentanci gospodarzy, którym nie spodobał się taki sposób wyrażania opinii. - To bardzo smutne i bardzo głupie. Źle się z tym czuję, niezależnie od tego, kto to wywiesił. Mam nadzieję, że ludzie przy trasie będą się już zachowywać odpowiednio, zgodnie z zasadami fair-play - powiedziała Aino Kaisa Saarinen, z którą zgodził się także m.in. trener fińskiej kadry.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: nie skocznia jest problemem w Ruce, ale pogoda (źródło: TVP SA)

Czy Aino-Kaisa Saarinen ma rację mówiąc, że plakat w Kuusamo jest przekroczeniem zasad fair-play?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Aftonbladet

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×