Sprint drużynowy w Toblach dla Kanadyjczyków

W rozegranym w Toblach sprincie drużynowym stylem dowolnym w biegach narciarskich zwycięstwo odnieśli Len Valjas i Alex Harvey z Kanady. Miejsca na podium zajęli również Szwedzi i Włosi.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA
Podobnie jak w rywalizacji kobiet, tak i mężczyźni mieli do pokonania po trzy rundy biegowe liczące 1,3 kilometra. Na ostatniej zmianie świetną szarżą popisał się Alex Harvey, który rozpoczął ją na ósmej pozycji, a ukończył na pierwszej pozycji, a nad goniącymi go rywalami miał 0,53 sek. przewagi.

Gonić Harveya próbowali Szwed Oskar Svensson oraz Włoch Federico Pellegrino, którzy jednocześnie stoczyli między sobą zaciętą walkę o drugą pozycję. Na mecie nieznacznie szybszy był reprezentant Szwecji, który zaledwie o 0,11 sek. wyprzedził doświadczonego Włocha.

W półfinale odpadły oba Polskie duety. Pierwszy z nich (Dominik Bury i Maciej Staręga) zajął ósmą lokatę w swoim biegu eliminacyjnym, a drugi (Jan Antolec i Paweł Klisz) był jedenasty. Wyniki: