Maiken Caspersen Falla mistrzynią Norwegii w sprincie, Heidi Weng druga

Maiken Caspersen Falla zdobyła złoty medal w sprincie techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii Lygna 2017 w biegach narciarskich.

Piotr Ziemka
PAP/EPA
W eliminacjach Maiken Caspersen Falla zajęła drugie miejsce. Najlepiej w tej części rywalizacji spisała się Kathrine Harsem. W finale Falla minęła linię mety o 1.6 sekundy szybciej niż Heidi Weng. Harsem stanęła na trzecim stopniu podium. Czwarta była startująca gościnnie Natalia Matwiejewa. Jako piąta linię mety minęła inna Rosjanka - Julia Biełorukowa. Na szóstej pozycji uplasowała się Marthe Kristoffersen. Falla wygrała sprint łyżwą podczas krajowego czempionatu również w 2014 roku.

Nie startowały: Marit Bjoergen, Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Jacobsen.

Złoty medal w rywalizacji mężczyzn zdobył Johannes Hoesflot Klaebo. 20-latek triumfował także podczas kwalifikacji. Trzy dziesiąte sekundy po zwycięzcy linię mety w finale minął Rosjanin Siergiej Ustiugow. Trzeci finiszował Eirik Brandsdal.

Brązowy medal mistrzostw Norwegii zdobył czwarty w finale Haavard Solaas Taugboel. Piątą lokatę zajął Sindre Bjoernstad Skar, szóstą zaś - Petter Northug.

Czas na SHOW! Zobacz Super Bowl w tę niedzielę w Eleven Sports! 23:00 Road do Super Bowl, 24:00 start transmisji Super Bowl LI. Kanał jest dostępny w ofertach takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Maiken Caspersen Falla zdobędzie medal w sprincie podczas mistrzostw świata 2017?