PŚ w biegach: Maciej Staręga z awansem, pozostali Polacy odpadli w kwalifikacjach

Tylko jeden Polak zdołał awansować do finałów biegu sprinterskiego podczas Pucharu Świata w Davos. Maciej Staręga uzyskał 29. czas.
Dominika Pawlik
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga

Nie udało się polskim biegaczkom ukończyć sprintu na półtora kilometra w Davos w czołowej trzydziestce. Najbliżej była Monika Skinder, która ostatecznie zanotowała 44. czas. Urszula Łętocha i debiutująca Izabela Marcisz uplasowały się na 59. i 65. pozycji.

Wśród mężczyzn oprócz Macieja Staręgi na starcie stanęli Dominik i Kamil Bury. Obaj zajęli jednak odległe lokaty.

Początek finałów o godz. 13:30. W niedzielę odbędą się biegi dystansowe. Będą to ostatnie zawody przed rozpoczynającym się 29 grudnia, cyklem Tour de Ski.