Tour de Ski: Osamotniona Ingvild Oestberg powiększyła przewagę. Coraz węższa lista startowa

Piąty etap Tour de Ski - bieg pościgowy na 10 km stylem dowolnym - upłynął pod dyktando Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka jeszcze bardziej powiększyła swoją przewagę nad Natalią Nieprajewą.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ingvild Flugstad Oestberg Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg
Ingvild Flugstad Oestberg wyruszyła na trasę z przewagą 24 sekund nad Natalią Nieprajewą. Pozostałe zawodniczki traciły do Norweżki już ponad minutę i było bardzo mało prawdopodobne, aby włączyły się do walki o zwycięstwo w Oberstdorfie.

Biegnąca przez cały czas samotnie Oestberg systematycznie powiększała dystans nad próbującą ją gonić Rosjanką. Najciekawiej wyglądała walka o trzecie miejsce. Aż trzy zawodniczki - Krista Parmakoski, Jessica Diggins i Julia Biełorukowa znalazły się w grupie pościgowej.

Pod koniec dystansu odpadła Parmakoski, a kapitalną walkę o miejsce na najniższym stopniu podium stoczyły Diggins i Biełorukowa. Obie wpadły na metę niemal równocześnie i konieczne było sprawdzenie odczytu z fotofiniszu. O 0,1 s lepsza była Amerykanka.

W klasyfikacji Tour de Ski Ingvild Flugstad Oestberg znajduje się na pewnym prowadzeniu i tylko kataklizm byłby w stanie odebrać jej zwycięstwo w cyklu. Wydaje się, że również Natalia Nieprajewa może być pewna swojej pozycji.

Po pięciu etapach w rywalizacji pozostało już tylko 36 zawodniczek. Z udziału w Tour de Ski zrezygnowała m.in. jedyna reprezentantka Polski w cyklu Urszula Łętocha. Nie biegną już także Stina Nilsson czy Astrid Jacobsen. Do końca TdS pozostały już tylko biegi w Val di Fiemme.

Wyniki biegu pościgowego na 10 km stylem dowolnym:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Ingvild Flugstad Oestberg Norwegia 26:21.2 min.
2. Natalia Nieprajewa Rosja +30.4 s
3. Jessica Diggins USA +1:12.6 min.
4. Julia Biełorukowa Rosja +1:12.7 min.
5. Krista Parmakoski Finlandia +1:23.6 min.
6. Anastazja Siedowa Rosja +2:18.8 min.

ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Ingvild Flugstad Oestberg zwycięży w Tour de Ski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×