Tour de Ski: Norweska dominacja na Alpe Cermis. Świetny bieg Ingvild Flugstad Oestberg

Ingvild Flugstad Oestberg zwyciężyła w cyklu Tour de Ski 2018/2019. Norweżka nie pozostawiła złudzeń rywalkom i zdecydowanie zwyciężyła na morderczym etapie rozegranym na Alpe Cermis.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ingvild Flugstad Oestberg Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg
Wzorem poprzednich lat zakończenie cyklu Tour de Ski odbyło się na Alpe Cermis. Do siódmego etapu, rozgrywanego na zasadach biegu pościgowego, przystąpiło zaledwie 28 zawodniczek.

Jako pierwsza na trasę ruszyła Ingvild Flugstad Oestberg, która przewodziła klasyfikacji generalnej. Zagrozić reprezentantce Norwegii mogła jedynie Natalia Nieprajewa, która traciła do swojej rywalki 53 sekundy. Pozostałe zawodniczki były zbyt daleko, aby marzyć o włączenie się do walki o triumf.

Ingvild Flugstad Oestberg już od początku trasy nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalkom. Norweżka z każdym kolejnym kilometrem powiększała swoją przewagę. 28-latka biegła tak, jakby morderczy podbieg na Alpe Cermis nie robił na niej żadnego wrażenia.

Reprezentantka Norwegii wpadła na metę z ogromną przewagą. Druga Natalia Nieprajewa dobiegła 2:42 min. po Oestberg. Na najniższym stopniu podium zarówno w biegu, jak i całym cyklu, skończyła Krista Parmakoski.

W tegorocznej edycji Tour de Ski brała udział jedna Polka - Urszula Łętocha. Niespełna 25-letnia zawodniczka zajmowała dalekie pozycje i ostatecznie wycofała się z rywalizacji po rozegraniu IV etapu.

Wyniki wspinaczki na Alpe Cermis:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Ingvild Flugstad Oestberg Norwegia 35:15.0 min.
2. Natalia Nieprajewa Rosja +2:42.0 min.
3. Krista Parmakoski Finlandia +2:55.9 min.
4. Anastazja Siedowa Rosja +3:53.2 min.
5. Julia Biełorukowa Rosja +4:47.4 min.
6. Jessica Diggins USA +5:13.5 min.

ZOBACZ WIDEO: Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Ingvild Flugstad Oestberg zdobędzie Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×