Tour de Ski: Johannes Klaebo wytrzymał i zwyciężył. Szalona pogoń Simena Kruegera

Johannes Hoesflot Klaebo wytrzymał trudy wspinaczki na Alpe Cermis i tym samym zwyciężył w cyklu Tour de Ski. Drugie miejsce zajął Siergiej Ustiugow, a po kapitalnej pogoni podium uzupełnił Simen Hegstad Krueger.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Na zdjeciu: Johannes Hoesflot Klaebo East News / AP/Jacques Boissinot / Na zdjeciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Po sześciu etapach Tour de Ski Johannes Hoesflot Klaebo miał 1:20 min. przewagi nad drugim Siergiejem Ustiugowem i 1:43 min. nad Aleksandrem Bolszunowem. Znacznie ciekawiej zapowiadała się walka na miejscach 4-11, gdzie zawodników dzieliła zaledwie jedna minuta.

Z każdym kolejnym pomiarem czasu Ustiugow miał coraz mniejszą stratę do Klaebo. 22-letni Norweg zdołał jednak wytrzymać trudy podbiegu na Alpe Cermis i choć Rosjanin miał go w zasięgu wzroku, zdołał dobiec do mety na pierwszej pozycji. Siergiej Ustiugow był drugi ze stratą 16.7 s.

Kapitalną pogoń za rywalami przeprowadził Simen Hegstad Krueger. Na początku podbiegu pod Alpe Cermis Norweg był na siódmym miejscu ze stratą ponad trzech minut do lidera.

W trudnych warunkach czuł się jednak jak ryba w wodzie i mijał kolejnych rywali. Na ostatnim kilometrze zdołał odrobić 34.2 s straty do Aleksandra Bolszunowa i awansować tym samym na podium. Najlepszy czas netto osiągnął jednak Sjur Roethe, który pod tym względem był minimalnie lepszy od Kruegera.

Wyniki biegu pościgowego na Alpe Cermis:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 32:51.3 min.
2. Siergiej Ustiugow Rosja +16.7 s
3. Simen Hegstad Krueger Norwegia +48.8 s
4. Sjur Roethe Norwegia +1:05.3 min.
5. Aleksander Bolszunow Rosja +1:26.6 min.
6. Andriej Mielniczenko Rosja +1:37.1 min.

ZOBACZ WIDEO: Śnieżny armagedon storpedował skoki w Bischofshofen. Zobacz relację reportera WP SportoweFakty

Czy zwycięstwo Johannesa Klaebo jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×