Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ Seefeld 2019. Policjant zawieszony za udostępnienie nagrania Maxa Hauke przetaczającego krew

Do internetu wypłynęło nagranie na którym widać jak Max Hauke przetacza sobie krew podczas obławy antydopingowej. Policjant, który udostępnił film może mieć spore kłopoty.
Michał Jankowski
Michał Jankowski
Max Hauke Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Max Hauke

Max Hauke był jednym z pięciu zatrzymanych sportowców podczas obławy antydopingowej na MŚ w Seefeld. Austriak został złapany na gorącym uczynku, a nagranie z momentu przetaczania krwi trafiło do internetu.

Opublikował je jeden z funkcjonariuszy. Może spodziewać się dużych problemów. Obecnie został zawieszony ze skutkiem natychmiastowym, a prokuratura wszczęła postępowanie ws. naruszenia tajemnicy służbowej. Może spodziewać się postępowania dyscyplinarnego oraz karnego, co najprawdopodobniej skończy się przynajmniej wydaleniem z policji.

Czytaj również: MŚ w skokach 2019: historyczny konkurs. Pierwszy polski mikst

Hauke został już zwolniony z aresztu. Podobnie jak jego rodak Dominik Baldauf  współpracowali z policją i udzielili wielu ważnych informacji na temat dopingu.

ZOBACZ WIDEO Kubacki o przepowiedni Żyły: Cały czas mi mówił, że zdobędę złoto, ale mu nie wierzyłem

Opowiedzieli również o szczegółach kuracji, której byli poddawani. Okazuje się, że przetaczali oni własną krew. Wstrzyknięcie jej krótko przed zawodami wpływa na zwiększenie wydolności. To jedna z bardziej zaawansowanych form dopingu.

W Austrii za stosowanie dopingu grozi do trzech lat więzienia. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku przetaczania własnej krwi. Być może spowoduje to, że Hauke i Baldauf unikną kary. Grozi im jednak kara od austriackiej agencji antydopingowej, która może ich zawiesić nawet na cztery lata.

Czy za stosowanie dopingu powinno grozić więzienie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
derstandard.at, Marca
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×