UKS Rawa Siedlce i LKS Markam Wiśniowa Osieczany najlepszymi sztafetami na MP

UKS Rawa Siedlce wygrał rywalizację sztafet podczas mistrzostw Polski 2019 w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. Wśród kobiet triumfował LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

Piotr Ziemka
Maciej Staręga East News / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Złote medale zdobyli: Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski, a także Paweł Klisz. Zawodnicy UKS Rawa Siedlce triumfowali z czasem 1:36:24.31. Drugie miejsce zajęli: Robert Bugara, Mateusz Chowaniak, Marcin Rzeszótko oraz Łukasz Bachleda z UKS Regle Kościelisko (1:38:09.97). Z kolei na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani zawodnicy KS AZS AWF Katowice: Jan Antolec, Dawid Bril, Wojciech Pelczar oraz Kacper Antolec (1:40:29.97). Staręga i Klisz triumfowali również w czwartkowym sprincie duetów.

Sztafetę 4x5 kilometrów kobiet wygrał LKS Markam Wiśniowa Osieczany w składzie: Urszula Łętocha, Iwona Piekarz, Weronika Kaleta i Karolina Kaleta  (1:16:20.08). Łętocha i W. Kaleta na najwyższym stopniu podium stanęły też po sprincie drużynowym.

Srebrne medale otrzymały biegaczki z LKS Witów Ski Mszana Górna: Magdalena Murzyn, Klaudia Kołodziej, Julia Demkowska, a także Ewelina Kołodziej (1:21:02.47). Trzeci był UKS Rawa Siedlce: Joanna Bronisz, Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk i Anna Staręga (1:24:34.75).

Pierwszą część mistrzostw Polski 2019 w biegach narciarskich rozegrano 9 i 10 marca. Wówczas odbyły się biegi na 10 km techniką łyżwową kobiet i 15 km mężczyzn oraz sprinty indywidualne.

Krajowy czempionat zakończą niedzielne zmagania ze startu wspólnego. Panie będą miały do pokonania 15 kilometrów stylem klasycznym, a mężczyźni 30.

Czy któryś z biegaczy UKS Rawa Siedlce wygra niedzielny bieg na 30 km?