Biegi narciarskie. Therese Johaug nieuchwytna. Pierwsze punkty Izabeli Marcisz

Therese Johaug triumfowała w biegu pościgowym na 10 kilometrów techniką dowolną w Kuusamo. Pierwsze w karierze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyła Izabela Marcisz.

Piotr Szarwark
Izabela Marcisz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
19-letnia Izabela Marcisz może być bardzo zadowolona po niedzielnych zawodach w Kuusamo. Polka zajęła 39. miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów techniką dowolną, ale uzyskała 29. czas netto, dzięki czemu uzyskała dwa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To pierwsze takie osiągnięcie w jej karierze.

Marcisz wyruszyła na trasę z 39. numerem i przez długi czas bardzo dobrze sobie radziła, bo zbliżyła się do 30 miejsca. Na finiszu Polce zabrakło sił, wobec czego przekroczyła linię mety na 39. miejscu. 69. lokatę zajęła druga z Biało-Czerwonych, Weronika Kaleta.

Bieg pościgowy zdominowały Norweżki. Równych sobie nie miała Therese Johaug (czas 25.48,0 s) i w sumie o ponad minutę wyprzedziła drugą Heidi Weng. Podium uzupełniła Astrid Jacobsen.

To pierwszy raz od blisko czterech lat, kiedy punkty do klasyfikacji PŚ w biegach narciarskich tego samego dnia zdobył reprezentant i reprezentantka Polski. Dominik Bury miał dziesiąty czas dnia w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym (WIĘCEJ).