Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Justyna Kowalczyk w końcu się doczekała. W Zakopanem otwarto nowe trasy biegowe

W Zakopanem oficjalnie otwarto nowe trasy oraz internat, a inwestycja kosztowała 27 mln złotych. Justyna Kowalczyk od lat walczyła o godne warunki do treningu biegów narciarskich.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Justyna Kowalczyk Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk przez całą karierę musiała jeździć po świecie, by w komfortowych warunkach przygotowywać się do sezonu. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zdążyła już zakończyć karierę i dopiero teraz w Polsce pojawiła się infrastruktura na najwyższym poziomie.

Biegi narciarskie. Tour de Ski: pewny triumf Therese Johaug na inaugurację cyklu >>

W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem otwarto zmodernizowane trasy narciarskie, a także internat sportowy. Na zawodników czeka kilka tras o długości od 1300 do 3750 metrów. Jedna z nich, mająca 2500 m, jest w pełni oświetlona i posiada pełną infrastrukturę naśnieżającą.

- To naprawdę duża inwestycja i bardzo się cieszę, iż udało nam się ją skończyć w terminie. Po to jest te sześć ośrodków w Polsce, żeby nasi sportowcy trenowali u nas i nie musieli wyjeżdżać zagranicę. Słuchamy sportowców, jesteśmy otwarci na ich propozycje i rozwijamy ośrodki - mówi dyrektor COS Andrzej Kalinowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz-gapa! Stał jak wryty, a rywal sprytnie go załatwił

Cała inwestycja kosztowała 27 mln złotych. Z nowych tras będą korzystać nie tylko biegacze narciarscy, ale także inni sportowcy. Na nartach biegają m.in. wioślarze i kajakarze.

To musiało się tak skończyć. Justyna Kowalczyk namówiła Kacpra Tekieliego na "biegówki" >>

To nie koniec inwestycji w COS Zakopane, które są finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Trwają prace przy modernizacji skoczni Średniej Krokwi, a ich koszt wyniesie 44 mln zł.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×