Biegi narciarskie. Tour de Ski: pewny triumf Therese Johaug na inaugurację cyklu

Therese Johaug wygrała bieg na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego w Lenzerheide - pierwszy etap zaliczany do cyklu Tour de Ski.

Piotr Szarwark
Therese Johaug Newspix / Jon Olav Nesvold/Bildbyran/ZUMA/Newspix.pl / Na zdjęciu: Therese Johaug
Therese Johaug - liderka Pucharu Świata 2019/20 - potwierdziła wysoką formę na inaugurację cyklu Tour de Ski. Norweżka od samego początku mocno ruszyła na trasę i kontrolowała przebieg wydarzeń. Linię mety przekroczyła z czasem 28.12,1. Johaug o ponad 12 sekund wyprzedziła Heidi Weng, a podium uzupełniła Ebba Andersson. W pierwszej piątce znalazły się aż trzy reprezentantki Norwegii.

- Moja taktyka polegała na tym, żeby na pierwszym okrążeniu zacząć spokojnie i przyspieszyć na drugim. To się sprawdziło - skomentowała Johaug.

W Lenzerheide startowały trzy reprezentantki Polski. Najlepsza z nich, Izabela Marcisz, zajęła 43. miejsce (ponad dwie minuty straty do Johaug). Na 70. pozycji znalazła się Weronika Kaleta, a biegu nie ukończyła Monika Skinder.