Biegi narciarskie. Tour de Ski. Aleksander Bolszunow najlepszy w biegu pościgowym w Toblach. 21. miejsce Dominika Burego

Aleksander Bolszunow zdecydowanie wygrał bieg pościgowy mężczyzn na 15 kilometrów techniką klasyczną we włoskim Toblach. Rosjanin został także nowym liderem Tour de Ski. Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dominik Bury, który zajął 21. miejsce.

Adrian Nuckowski
Dominik Bury Getty Images / Linnea Rheborg / Na zdjęciu: Dominik Bury
Jako pierwszy do noworocznej rywalizacji w Toblach ruszył zwycięzca rozegranego dzień wcześniej (31 grudnia) biegu na 15 kilometrów techniką dowolną, Siergiej Ustiugow. Rosjanin miał stosunkowo sporą przewagę nad swoimi rodakami - Iwanem Jakimuszkinem (22,6 s.) oraz Aleksandrem Bolszunowem (29 s.). 24. na trasę ruszył najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski, Dominik Bury.

Bolszunow, wspólnie z dobrze biegnącym od początku Calle Halfvarssonem doścignęli Ustiugowa, który nie spisał się dobrze uzyskając dopiero 15. czas netto spośród wszystkich zawodników. W miarę rozwoju sytuacji Bolszunow powiększał swoją przewagę. Na mecie o 13.7 s. wyprzedził Ustiugowa, a trzeci był reprezentant Finlandii, Iivo Niskanen. Bolszunow został także nowym liderem cyklu Tour de Ski.

Na słowa uznania zasługuje kolejny bardzo dobry występ Dominika Burego. Polak zajął 21. miejsce, uzyskując jednocześnie 29. czas netto. Gorzej spisał się Kamil Bury, który ukończył noworoczne zmagania na 45. pozycji.

Po dniu przerwy rywalizacja przenosi się do Val di Fiemme. 3 stycznia 2020 roku również odbędzie się bieg na 15 km techniką klasyczną, z tym że rozegrany ze startu wspólnego.