Biegi narciarskie. PŚ w Ruce. Życiowy wynik Moniki Skinder, dominacja Szwedek i Norwegów

Monika Skinder zajęła 16. miejsce w sprincie techniką klasyczną w Ruce, który inaugurował Puchar Świata 2020/21. To najlepszy wynik w karierze Polki. Zawody zdominowały Szwedki, a wśród mężczyzn Norwegowie.

PS
Monika Skinder, trzecia z lewej Getty Images / Sergei Bobylev\TASS / Na zdjęciu: Monika Skinder, trzecia z lewej
Bardzo dobre otwarcie sezonu w wykonaniu Moniki Skinder. Reprezentantka Polski z 29. wynikiem przebrnęła przez eliminacje sprintu techniką klasyczną. Dużo słabiej na tym etapie spisały się dwie pozostałe Polki - Weronika Kaleta oraz Magdalena Kobielusz, kończąc swój udział w zawodach.

W swoim ćwierćfinałowym biegu Skinder musiała uznać wyższość dwóch rywalek, dobiegła na metę jako trzecia, co nie dało jej miejsca w półfinale, ale ostatecznie pozwoliło zakończyć inauguracyjne zmagania na 16. lokacie - najlepszej w karierze zawodniczki na poziomie PŚ. W ćwierćfinale odpadła triumfatorka Pucharu Świata z poprzedniego sezonu, Therese Johaug.

Sprint techniką klasyczną okazał się popisem Szwedek, bo zajęły one wszystkie trzy miejsca na podium. Triumfowała Linn Svahn (2.54,34), przed Mają Dahlqvist i Jonną Sundling.

Wśród mężczyzn dominację zaprezentowali natomiast Norwegowie. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanął Erik Valnes (2:29.56), drugi był Johannes Hoesflot Klaebo, a trzeci Emil Iversen.

W eliminacjach oglądaliśmy pięciu reprezentantów Polski - Kamila Burego, Dominika Burego, Macieja Staręgę, Kacpra Antolca i Mateusza Haratyka. Wszyscy zakończyli rywalizację już na tym etapie.