Tour de Ski: Izabela Marcisz po raz drugi zdobyła punkty Pucharu Świata

Izabela Marcisz została sklasyfikowana w czołowej trzydziestce podczas biegu ze startu wspólnego na 10 kilometrów techniką klasyczną w Val Muestair - drugiego etapu piętnastej edycji Tour de Ski.

PZ
Izabela Marcisz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Zawodniczki miały do pokonania 4 okrążenia liczące po 2500 metrów. Na półmetku Izabela Marcisz zajmowała 25. lokatę. Po 8700 metrach medalistka mistrzostw świata juniorek znajdowała się na 27. pozycji, a metę minęła jako 29. Tym samym urodzona 18 maja 2000 roku Polka po raz drugi zdobyła dwa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 1 grudnia 2019 roku uzyskała 29. czas netto podczas rywalizacji na 10 kilometrów stylem dowolnym w Kuusamo.

Lotną premię umiejscowioną na 3300. metrze wygrała Frida Karlsson, a druga była wówczas Ebba Andersson. Zwyciężczynią biegu została jednak inna Szwedka - Linn Svahn, która po raz szósty triumfowała w indywidualnych zawodach Pucharu Świata. Wcześniejsze 5 zwycięstw odniosła w sprintach, tym razem okazała się najlepsza na dłuższym dystansie. 0.7 sekundy po liderce Tour de Ski 2021 finiszowała Julia Stupak. Na trzecim stopniu podium stanęła Jessica Diggins.

Zaprezentowało się 60 narciarek. 57. lokatę zajęła Weronika Kaleta, a 58. - Monika Skinder. W niedzielę odbędzie się bieg pościgowy na 10 kilometrów techniką łyżwową. W klasyfikacji Tour de Ski, Svahn prowadzi z łącznym czasem 32:42. Drugi wynik w tym zestawieniu ma Diggins (32:55), trzeci Karlsson (33:00), a 31. Marcisz (35:40).