Skoki. Anze Lanisek obronił tytuł mistrza Słowenii na Bloudkovej Velikance

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Anze Lanisek
Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Anze Lanisek

Anze Lanisek obronił na Bloudkovej Velikance w Planicy tytuł mistrza Słowenii w skokach narciarskich. Konkurs kobiet wygrała Nika Kriznar.

W tym artykule dowiesz się o:

Anze Lanisek skoczył najdalej i zdobył najwięcej punktów w obu seriach. Trzeci zawodnik sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu dwukrotnie uzyskał 136,5 metra na Bloudkovej Velikance (K125, HS139). Srebrny medal zdobył Peter Prevc. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Domen Prevc.

Poza medalistami, Słowenię podczas Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie będą reprezentowali: Cene Prevc (szósty w środowym konkursie), Bor Pavlovcic (ósmy) oraz Ziga Jelar. W składzie nie znaleźli się: Jernej Damjan (czwarty), Tilen Bartol (piąty) czy też Timi Zajc (dziesiąty).

Anze Lanisek wygrał mistrzostwa Słowenii na Bloudkovej Velikance również 17 grudnia 2019 roku oraz 7 września 2014 roku.

6.Cene Prevc125,5/136256,3

W zmaganiach drużynowych triumfował zespół SK Triglav w składzie z trzema braćmi Prevcami i Markiem Hafnarem.

W dwóch seriach mistrzostw Słowenii kobiet najlepsza okazała się Nika Kriznar. Na drugim stopniu podium stanęła Ursa Bogataj, która osiągnęła najdłuższą odległość pierwszej rundy, ale zdobyła mniej punktów niż Kriznar. Brązowy medal otrzymała Jerneja Brecl. Czwartą lokatę zajęła Nika Prevc. Zaprezentowało się 55 skoczków i 11 zawodniczek.