PŚ w biegach. Słowenki i Włosi najlepsi w sprincie drużynowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Ihse / Na zdjęciu: Anamarija Lampic (z lewej) i Eva Urevc
PAP/EPA / Adam Ihse / Na zdjęciu: Anamarija Lampic (z lewej) i Eva Urevc
zdjęcie autora artykułu

Słowenki (Eva Urevc i Anamarija Lampic) triumfowały w zawodach Pucharu Świata w sprincie drużynowym. Wśród mężczyzn najlepsi byli Włosi (Francesco De Fabiani i Federico Pellegrino).

Już w półfinałowej rywalizacji mężczyzn w sprincie drużynowym w Ulricehamn, doszło do sporej niespodzianki, bo na tym etapie ze zmaganiami pożegnały się oba norweskie duety. Z powodu kolizji na finiszu biegu kwalifikacyjnego odpadli także Rosjanie i Finlandia I.

W finale do samego końca ważyła się kwestia miejsc w czołówce, ale równych sobie nie miał Federico Pellegrino i zapewnił triumf reprezentacji Włoch. Na pierwszej zmianie jego partnerem był Franceso De Fabiani.

Drugie miejsce zajęli Szwajcarzy (Roman Furger i Jovian Hediger), a podium uzupełnili Szwedzi (Karl-Johan Westberg i Johan Haeggstroem).

Wśród kobiet Anamarija Lampic na ostatniej prostej pokonała Linn Svahn, dzięki czemu Słowenki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Szwedki (Svahn i Maja Dahlqvist) zajęły drugie miejsce, a trzecie były Szwajcarki (Laurien van der Graaff i Nadine Faehndrich).

Czytaj także: - PŚ w biegach narciarskich: Ogromny pech faworytki. Dublet gospodarzyPuchar Świata w Klingenthal. Dyskwalifikacja norweskiego skoczka! Niedawno wygrał konkurs

ZOBACZ WIDEO: Sven Hannawald zadał pytanie Adamowi Małyszowi. Odpowiedź bezcenna!

Źródło artykułu:
Komentarze (0)