Oberstdorf 2021. Szwedka z największym sukcesem w karierze. Fotofinisz zadecydował o srebrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Jonna Sundling (w środku)
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Jonna Sundling (w środku)
zdjęcie autora artykułu

Jonna Sundling mistrzynią świata w sprincie stylem klasycznym. W finale Szwedka narzuciła bardzo mocne tempo. Srebro dla Maiken Caspersen Falli, która o włos wyprzedziła Anamariję Lampić. Polki poza czołową trzydziestką.

Rywalizację poprzedziły eliminacje, do których przystąpiło 112 zawodniczek, w tym cztery reprezentantki Polski. Najbliżej awansu do "trzydziestki" była Monika Skinder. Polka może mówić o pechu - zajęła 31. miejsce i przegrała o niespełna pół sekundy możliwość startu w ćwierćfinale. Przepadły również pozostałe Biało-Czerwone - Izabela Marcisz, Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka.

W ćwierćfinale rozegrał się dramat Johanny Matintalo. Finka, która w eliminacjach była trzecia, upadła i dotarła do mety na ostatniej pozycji, z ogromną stratą do rywalek. Na tym etapie z rywalizacji odpadły także m.in. Natalia Nieprajewa czy Jessica Diggins.

Interesującą walkę zawodniczki stoczyły w pierwszym półfinale. Czołowa piątka zmieściła się w nieco ponad pół sekundy. Ane Appelkvist Stenseth przeprowadziła atak na drugą pozycję i o pół długości narty przegrała ostatecznie ze swoją rodaczką Maiken Caspersen Fallą.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Poważny problem organizatorów MŚ. Atak wiosny w Oberstdorfie

W finale zameldowały się trzy reprezentantki Norwegii, dwie Szwedki i Słowenka. Początkowo zawodniczki z kraju Fiordów podążały z tyłu stawki. Z biegiem czasu zaczęły jednak przyśpieszać i gonić prowadzącą Jonnę Sundling.

Szwedka wypracowała sobie dużą przewagę, a biegnąca na drugiej pozycji Maiken Caspersen Falla nie była w stanie utrzymać jej tempa. Bardzo mocno finiszowała Anamarija Lampic i na linii mety praktycznie zrównała się z Fallą. O kolejności zadecydował fotofinisz.

Wyniki sprintu stylem klasycznym kobiet:

Lp. Zawodniczka Kraj Czas
1.Jonna SundlingSzwecja2:36.76 min.
2.Maiken Caspersen FallaNorwegia+2.32 s
3.Anamarija LampicSłowenia+2.35 s
4.Johanna HagstroemSzwecja+3.94 s
5.Ane Applekvist StensethNorwegia+7.31 s
6.Tiril Udnes WengNorwegia+10.76 s
31.Monika SkinderPolska
42.Izabela MarciszPolska
48.Karolina KaletaPolska
71.Karolina KukuczkaPolska

Czytaj także:To cały Piotr Żyła. Bezlitośnie wyśmiał Dawida KubackiegoPlejada medalistów mistrzostw świata. Rekordzistka ma ich aż osiem

Źródło artykułu:
Czy zwycięstwo Jonny Sundling jest zaskoczeniem?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
fdfdf
25.02.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
BLAMAŻ NORWEŻEK, BRAK ZŁOTA TO KATASTROFA. U PANÓW CAŁE PODIUM A TUTAJ TYLKO BABCIA FALLA LEDO CO NA PODIUM.